DEVA'DAN HÜKÜMET ELEŞTİRİSİ

Babacan, Hükümetin ekonomi politikasını eleştirirken, Turgut Özal öncesi dönemi işaret ederek, "Bu uyguladıklarına ‘Kara kambiyo rejimi’ denilir" dedi. 

+11
Haber albümü için resme tıklayın

                                                                      DEVA'DAN COŞKULU MİTİNG

DEVA Partisi’nin Gebze Mitingine katılan Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetimindeki İl yöneticileri ile İlçe Yöneticileri, mitingden olumlu izlenimlerle döndüklerini belirttiler. DEVA İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “DEVA Partisi olarak  Gaziantep’in ardından yaptığımız, ikinci bölgesel mitingimiz de başarı ile tamamlandı. Miting alanı hınca hınç dolu ve katılımcıların coşkusu ve heyecanı yüksekti. Genel Başkanımız Ali Babacan Türkiye’nin  içinde mücadele ettiği sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili çok önemli mesajlar verdi.” dedi.

 DEVA Partisi, Genel Başkanı Ali Babacan'ın katılımı ile Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Gebze Mevlana Kapalı Pazar Alanında düzenlenen mitingde ilk olarak DEVA Partisi'nin Kocaeli il ve Gebze ilçe yöneticileri konuştu.

Alanı selamlayarak konuşmasına başlayan Babacan, Hükümetin ekonomi politikasını eleştirirken, Turgut Özal öncesi dönemi işaret ederek, "Bu uyguladıklarına ‘Kara kambiyo rejimi’ denilir" dedi. Babacan, konuşmasının başında miting için Gebze'de yer bulmakta zorlandıklarını ve miting alanının kendilerine verilmediğini söyledi. Babacan, kent genelindeki billboard ve otobüs reklamlarının ise engellendiğini ifade etti.

“GENÇLERİ SON MODEL TEKNOLOJİ İLE DONATACAK, EĞİTİMİ BİLİŞİM AĞIRLIKLI DİZAYN EDECEĞİZ”

 Konuşmasında gençlere vurgu yapan Babacan, "Türkiye'yi bu çukurdan gençler kurtaracak" dedi. Gençleri son model teknoloji ile donatacaklarını ve eğitimi de bu şekilde bilişim ağırlıklı dizayn edeceklerini söyleyen Babacan, telefon, tablet, bilgisayar, oyun konsolu gibi tüm teknoloji ürünlerindeki vergileri düşüreceklerini ve gençlere ücretsiz internet vereceklerini söyledi. Üniversite sınavlarını bir güne sığdırmayacaklarını kaydeden Babacan, yılda bir kaç defa üniversiteye giriş sınavı yapacaklarını söyledi.

“GÜVEN İKLİMİ İLE YATIRIMLAR OLUK OLUK AKACAK”

Babacan, adalet, hukuk ve özgürlükler vurgusu yaptığı konuşmasında "Biz özgürlük ve güven iklimini sağladığımızda; yatırımlar Türkiye’ye akacak. Hem de oluk oluk akacak. Ben sizlere huzuru, sevgiyi, siyasete yeniden seviye kazandırmayı, güçlü ve zengin bir Türkiye vaat ediyorum." dedi. Hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Babacan, Turgut Özal öncesi dönemi işaret ederek, "‘Bu uyguladıklarına ‘Kara kambiyo rejimi’ denilir" dedi.

“YOKLUĞU, YOKSULLUĞU VE YASAKLARI AZDIRDILAR. GİDECEKLER”

İktidara, "3Y" eleştirisi yapan Babacan, "Yoksulluğu da, yasakları da, yolsuzluğu da azdırdılar. İşte yine 3Y ile gidecekler" dedi.

"İşte hep beraber buradayız. DEVA kadınla... Kadınlar burada, gençler burada, Türkiye burada. Şehrin ortasında her türlü etkinliğin düzenlendiği alanı bize vermediler. Pankartlarımızı yırttılar. Miting alanı olarak Gebze'nin en zor yerini verdiler bize. Bize yokuş yapıyorlar.

“ENGELLEMELERİNİZ BİZE VIZ GELİR”

İktidara sesleniyorum. Biz yokuş yaptınız da ne oldu. Gidin Fizan'da da miting yapın derseniz de bizim kadrolarımız gider orada miting yapar. Engellemeleriniz bize vız gelir.

BİLLBOARDLARIMIZA İZİN VERMEDİLER

Billboardlarımıza izin vermediler. Bunların yatacak yeri yok. Meydan bu, buyurun. Muhteşemsiniz. Beştepe izliyor musunuz bu meydanı? Yaptıkları onca baskının cevabını Gebze'de aldılar. Antep'de de almışlardı. Bu ülke sahipsiz değil. Biz hep beraber sahadayız. Sahada olanlar belli, Saray'da oturanlar belli. Sizler yarının Türkiye'sinin mimarısınız.'200 LİRA 123 DOLARDI. BUGÜN 12,5 DOLAR'Ali Babacan, konuşmasında döviz kurundaki artışa ve enflasyona değinirken, cebinden 200 lira çıkararak, örnek verdi: "Bu para 2009'da tedavüle girdi. O dönem 123 dolar ediyordu. Bugün 12,5 dolar ediyor. Paramız pula döndü. Milletin cebindeki parayı erittiler. Memleketi düşürdükleri durum bu.

"YERİMİZ 84 MİLYONUN YANIDIR

Gelin bu demokrasi bayrağını birlikte taşıyalım, Türkiye olarak kazanalım. Ben milletimin iradesine güveniyorum. Biz çocuğuna harçlık veremeyen annelerin yanındayız. Buradan Türkiye'ye konum atıyoruz. Biz torununa küçük bir hediye almak isteyen dede ve nenelerin yanındayız. Biz açlık sınırının altında bir asgari ücretle geçinmeye çalışanlarımızın yanındayız. Biz dükkanında masraf olmasın diye elektriğini açmayan esnafın yanındayız. Kurye arkadaşlarımızın yanındayız. Yarınlarının başka ülkelerde arayan gençlerin yanındayız. Günde tek öğünle gününü geçirmeye çalışan öğrencilerin yanındayız. Mahkemelerde beraat etmesine rağmen atanamayan KHK'lıların yanındayız. Bizim yerimiz 84 milyonun yanıdır. Yerini şaşıranlar, milletten uzaklaşanlar Saray'da.

 TÜRKİYE'Yİ BU ÇUKURDAN GENÇLER KURTARACAK

Türkiye'yi bu çukurdan gençler çıkaracak. Gençler öncen biz arkadan gideceğiz. Gençlerimizin gözündeki kaygı her gün artıyor. Avrupa'da, Asya'da gençler sınırsız hayal kurabiliyor. Avrupalı, Asyalı gençler daha mı kabiliyetli. Hayır. O zaman neden onlar daha iyi hayatı yaşıyor. Çünkü orada özgürlük var. Tweet attı diye kimse orada cezaevine girmiyor. Onun için tüm imkanları biz gençler için seferber edeceğiz.

 ÜCRETSİZ İNTERNET VERECEĞİZ

Biz gençleri son model teknolojilerle donatacağız. Bu iktidar gençlerin teknolojiye ulaşmasını engelliyor. Biz telefon, tablet, oyun konsollarındaki vergi oranlarını düşüreceğiz. Yeter mi? Yetmez. Herkes internete ulaşsın diye gençlere interneti ücretiz vereceğiz

 KANAL İSTANBUL'UN DÖRTTE BİRİ İLE TÜM TÜRKİYE'Yİ FİBER OPTİK HATLARLA DONATACAĞIZ”

Bu ülkeyi fiber optik ağlarla donatacağız. Parayı nereden bulacaksınız diyor. Bu Kanal İstanbul projesinin dörtte biri ile tüm Türkiye'ye hızlı internet götürülebilir. Bunların aklı ranta çalışıyor. Bu gençlerin, Türkiye'nin hızlı internete ihtiyacı var. 

“GENÇLER KORKMAYACAK, ÖZGÜR VE DİJİTAL DÜNYANIN YARATICISI OLACAK”

Bu yeter mi? Hayır. Twittar'da dolanan gençler retweet, faw yapmaya korkuyor, sabah polis kapıya gelir evimizi basar diye. DEVA iktidarının ilk 90 dakikasında herkes rahat nefes alsın diyeceğiz. Özgürlüklerin önünü açacağız. Bilişim teknolojileri ile buluşturacağız. Eğitimde gençler internetin sadece kullanıcısı değil, dijital dünyanın yaratıcısı olacak. 

ÜNİVERSİTE SINAVINI BİR GÜNE SIĞDIRMAYACAĞIZ

DEVA iktidarında gençlerin iki ayağını bir pabuca sokmayacağız. Üniversiteye giriş sınavlarını her yıl sadece bir defa değil birkaç defa yapacağız. Olur ya sınav günü, bir terslik olur, havanızda olmazsınız, hasta olabilirsiniz, moraliniz bozuk olabilir. Koca üniversite hayali tek bir sınav gününe sıkıştırılır mı? Yanlış. Onun için birden fazla gün ve hafta sınav yapacağız. Üniversiteyi bitiren gençler iş bulamıyor. Ülkemiz ev genci ile doldu. Neden iş yok, bu ülkede iş bulmak neden zor? Bu ülkede yeterince yatırım yapmıyorlar. Yatırımın olmadığı yerde işsizlik, yoksulluk olur. Biz bu işin yolunu yordamını biliyoruz. Yatırım olmazsa gençlerimize yeni iş alanları açılmaz.

 “UYGULADIKLARINA 'KARA KAMBİYO REJİMİ" DENİLİR”

DEVA Partisi iktidarının ilk 90 dakikasında, özgürlüklere nefes aldırmak mümkün. Bir futbol maçı süresinde bunu yapacağız. Uzatma dakikalarına da ihtiyaç yok. İş için, istihdam için; önce özgürlük olacak. Önce adalet olacak. Önce güven ortamı olacak. Biz özgürlük ve güven iklimini sağladığımızda; yatırımlar Türkiye’ye akacak. Hem de oluk oluk akacak. Gençler iş bulacak. Mutlak yoksulluk bitecek bu ülkede, tarihe gömeceğiz. Bunların bu ülkeye dair bir "A" planı bile yok. İhracatçı, pula çevirdiğiniz millî paramızla yurt dışından hammaddeyi nasıl alacak? Makinalarının borcunu nasıl ödeyecek? Nasıl üretecek? Nasıl ihracat yapacak? Bunları soran yok. Bunlar tutturmuş ‘döviz, döviz’ diye ihracatçıların boğazına sarılıyorlar. Bunlar artık sermaye kontrolü yapmaya başladılar. Bir şirketin banka hesabında döviz varsa, o şirkete krediyi kesiyorlar. Bunlar ülkeyi Özal öncesine götürdüler. Bu uyguladıklarına ‘Kara kambiyo rejimi’ denilir. Ekonomiyi ‘cilalı taş devrine’ geri götürdüler.

 “UMUT TACİRLİĞİ YAPIYORLAR. AYDA BİR YA DOĞALGAZ, PETROL YA DA JELİBON BULUYORLAR”

400 milyar faiz ödüyorlar. Türkiye'de çiftçi destekleri 40 milyar. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Saçma sapan iş yaparak yatırımcıyı korkutuyorlar. Erdoğan sürekli ileri tarihler vererek Türkiye'nin şahlanacağını söylüyor. Umut tacirliği yapıyorlar. 4 yıl oldu. “Bu iktidar devam ettiği sürece Türkiye’de kimse kazanamaz. Herkes kaybeder. Her ay bir yerlerde ya doğal gaz buluyorlar ya petrol. Hatta geçenlerde büyük bir jelibon rezervi bile bulmuşlar. Bu çaresizliğin göstergesidir.  

“ADALETE, HUKUKA İNANMIYORLAR”

Bunlar kendi saçmalıklarına kendileri inanır hale geldiler. 4 yıldır aynı şeyi tekrar ediyorlar. Her geçen gün Türkiye'yi daha kötü duruma götürüyorlar. Panik haliyle bütün tuşlara basıyorlar. Çünkü adalete, hukuka inanmıyorlar. Demokrasiyi yerle bir ediyorlar. 

“ERDOĞAN'A ENFLASYON ÇAĞRISI”

Biz ekonominin çarklarını yeniden döndüreceğiz. Enflasyonu biz düşüreceğiz. Bunlar ne yaptıklarını bilmiyorlar, bilmediklerini de bilmiyorlar. Erdoğan'a sesleniyorum. At bir imzada düşür bu faizi, enflasyonu. 4 yıldır neden yapamıyorsun?

 “HAYIRSIZ MİRASYEDİ EVLAT MİSALİ HAZİNEYİ BOŞALTTILAR”

Bu ülkenin şimdiki Cumhurbaşkanı'nın anlamadığı bir şey var. Faiz de enflasyon da güvenle düşer. Güven nasıl mı oluşturulur? Güven olmadan olmaz. Erdoğan'da dinlesin, ders almaya ihtiyacı var, bilmiyor. Konuşunca doğru söyleyeceksin. Söz verince tutacaksın. Emanete ihanet etmeyeceksiniz. Adalet ve hukukla hareket edeceksin. Liyakatlı kadrolarla çalışacaksın. Şeffaf olacaksın. Merkez Bankasının arka kapısından 130 milyar dolar satmayacaksın gizli saklı. Arkadan yine bir 60 milyar dolar daha sattılar. Hazineyi boşalttılar. El insaf….Merkez Bankasının rezervlerini 28 milyar dolardan aldık, 136 milyar dolara çıkardık. IMF’ye borçları sıfırladık. 2018’de partili taraflı cumhurbaşkanlığı sistemiyle beraber geldiler, her şeyi mahvettiler. Tam hayırsız mirasyedi evlat misali…

“GÜN AŞIRI HATA YAPIYORLAR”

Gün aşırı hata yapılır mı, bunlar yapıyorlar. Ekonomiyi bir bakkal çırağına verseniz bunlardan daha iyi yönetir. Kocaeli’de geçen sene ekmek 2 liraya satıyorlardı değil mi? Dün ne oldu 4 lira. Bazı yerlerde 5 Lira.. Fırıncı ne yapsın? Geçen sene odunun tonu 450 liraydı, bu yıl 1.850 lira. Un, elektrik ve doğalgaz 4 kat zam görmüş. İnsanların alım gücü yerlerde sürünüyor.

“BU MİLLETİ DÜĞÜNDE TAKI TAKMAYA KORKAR HALE GETİRDİLER.”

Düğün sezonu açıldı. Bir adet gram altın 1.000 TL. Asgari ücret 5.500 TL. Asgari ücretle alabileceğin 5,5 altın. Bizim ekonomi yönetiminin başında olduğumuz dönemle kıyaslayalım. 1 gram altın 80 TL, asgari ücret 800 TL. Asgari ücretli bir vatandaşımızın cebinden her ay 4,5 adet gram altın çalınmış. Bu milleti düğünde takı takmaya korkar hale getirdiler.

“GERÇEK ENFLASYON YÜZDE 150”

Siz asgari ücreti belirlerken, emekli maaşını belirlerken TÜİK verilerini baz alıyorsanız halkı yanıltıyorsunuz. Bu ülkede açlık sınırı aylık 6 bin liranın üzerinde. Açlık sınırına karşı emekliye 3 bin 500'e geçin diyorlar. Bu ülkede maaşlar gerçek enflasyona göre arttırılmalı. TÜİK'in makyajlı oranlarına göre değil. Gerçek enflasyon bu ülkede şimdi yüzde 150. Önümüz kurban, emeklinin bayram ikramiyesini doğru dürüst bir rakama çıkarın. Gerçek enflasyon kadar artırın. Bir kurban parası bari verin şu emekliye.

"3Y" İLE GİDECEKLER

3Y ile mücadele edeceğiz, dediler. ‘Yoksullukla, yasaklarla, yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ diye geldiler. Yoksulluğu da, yasakları da, yolsuzluğu da azdırdılar. İşte yine 3Y ile gidecekler.

“2001 VE 2008 KRİZLERİNİ ÇÖZDÜK YİNE YAPACAĞIZ”

2001 krizinden biz çıkarmadık mı? Bahçeli o zamanda iktidar ortağıydı. Doların ateşi bir türlü düşmüyordu. Geldik çözdük ve enflasyonu tek haneye indirdik. 2008 küresel krizini de biz çözdük. Bilmeyen varsa bilsin. Duymayan varsa duysun. Bizim arkamızda kapı gibi başarılar var. Yine yapacağız. Yepyeni başarılara koşacağız. Biz boşa konuşmuyoruz. DEVA iktidarında araba almak, ev almak hayal olmayacak. Bizim iktidarımızda Türkiye'yi bölgenin en güçlü ekonomisi yapacağız.Ben sizlere huzuru, sevgiyi, siyasete yeniden seviye kazandırmayı vaat ediyorum.

“MADIMAK’IN YARALARI SARILMAYI BEKLİYOR”

Bu yıl Madımak Katliamı'nın yıl dönümü. Bu katliamda aramızdan koparılan 35 insanımızı anıyoruz. Madımak'ın yarası hala sarılmayı bekliyor. Bu ülkedeki her yurttaşını bu ülkenin eşit yurttaşı yapana kadar çalışacağız.

“DİLOVASINDA ÜRETİM TESİSLERİ DENETLENECEK. GEBZEYE METROYU BİZ AÇACAĞIZ”

Dilovası'nın can yakan bir sorunu var. Hava kirliliği sorunu. Havamızı da suyumuzu da temiz tutmak zorundayız. Üretim tesislerimizi denetleyeceğiz. Gebze'ye senelerdir söz verdikleri metro hattını inşallah biz açacağız."

04 Tem 2022 - 13:40 Kocaeli/ Gebze- Dünyagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak sakaryahaberdar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sakaryahaberdar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler sakaryahaberdar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı sakaryahaberdar değil haberi geçen ajanstır.


TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA BİR İLK OTEL KONSEPTLİ KAHVALTI DAHİL BUNGALOV

BUNGALOVUMUZ 1+1 GENİŞ ALANA SAHİPDİR. BUNGALOVUMUZ SAPANCA  GÖLÜ MANZARALIDIR. FİYATIMIZ KAHVALTI DAHİL FİYATTIR. HAVUZ ORTAK KULLANIMLIDIR. ÜC...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA BİR İLK OTEL KONSEPTLİ KAHVALTI DAHİL BUNGALOV

BUNGALOVUMUZ 3+1 GENİŞ ALANA SAHİPDİR. BUNGALOVUMUZ SAPANCA  GÖLÜ MANZARALIDIR. FİYATIMIZ KAHVALTI DAHİL FİYATTIR. HAVUZ ORTAK KULLANIMLIDIR. ÜCRE...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

ADAPAZARI SEMERCİLER'DE ÇALIŞAN VE YABANCI ÖĞRENCİYE UYGUN YURT

2. Dönem için uygun yurt Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil  Emlak Tipi Kiralık Daire  m² (Brüt) 40 m² (Net) 35 Oda Sayısı Stüdyo (1+0) Bi...

0542 785 40 21 TURAN ALİ ŞAFAK

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA ESENTEPE'DE GÖL MANZARALI KİRALIK VİLLA

VİLLAMIZ 8-10 KİŞİ KAPASİTELİDİR. VİLLAMZIN PANAROMİK GÖL MANZARASI  VARDIR. VİLLAMIZIN İÇERİSİNDE; JAKUZİ, HER ODASINDA EBEVEYN BANYOLU  KENDİNE...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA SAPANCA DA KİRALIK MALİKANE

VİLLAMIZ KENDİNE AİT BAHÇESİ MEVCUTTUR... VİLLAMIZ  BÜYÜK HAVUZLU, BARBEKÜ, MEVCUTTUR. VİLLAMIZ KAPALI KAMELYASI MEVCUTTUR. VİLLAMIZ GENİŞ MUTFAKLI...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA DERE KENARINDA HAVUZLU BUNGALOV

BUNGALOWUMUZ DERE KENARINDA OLUP KENDİNE AİT HAVUZU MEVCUTTUR.  BUNGALOWUMUZ DA 3 KİŞİYE KADAR YERİMİZ MEVCUTTUR. BUNGALOWUMUZUN KENDİNE AİT BAHÇESİ...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA KOMPLE SATILIK BAHÇE İÇERİSİNDE BİNA

DAİREMİZ BAHÇE İÇERİSİNDEDİR... DAİREMİZ KOMPLE BİNA SATILIKTIR... DAİREMİZ 2 KATLI DIR... DAİREMİZ HER İKİ KATIDA GENİŞ DAİRESİE... DAİRELERİMİZ...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA SAPANCA YANIK MAHALLESİNDE HAVUZLU VİLLA

2 ADET 5+1 VİLLAMIZ BULUNMAKTADIR. 1. VİLLAMIZIN ÖZELLİKLERİ : 1500m BAHÇESİ  2  KATLIDIR HAVUZ, BARBEKÜ, KAMELYA KÜÇÜK 2. BİR BAHÇE  2 WC 3 BAN...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA VERANDALI BAHÇELİ 3+1 HAVUZLU VİLLA

VİLLAMIZ'DA HAVUZ, VERANDA, AMERİKAN MUTFAK, KENDİNE AİT BAHÇE, KENDİNE AİT OTOPARK MEVCUTTUR 7-8 KİŞİ KAPASİTELİDİR DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYINIZ.....

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

TURAN ALİ ŞAFAK FARKIYLA SAPANCA MEMNUNİYE'DE KİRALIK VİLLA

VİLLAMIZ'DA JAKUZİ, ÇİFT BALKON MEVCUTTUR. KENDİNE AİT BAHÇESİ VARDIR. DOĞA MANZARALI DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYINIZ.. Emlak Tipi Kiralık Villa  m...

0 (543) 796 34 55 TURAN ALİ ŞAFAK GAYRİMENKUL

Anket Mülteci olarak ülkemize gelen kişilere, T.C. vatandaşlığını 400bin dolar karşılığında verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?