Kuruluş Hakkında

Gazeteciliğin geleceğinin internette olacağı düşüncesiyle Sakarya’da yaşananlardan herkes haberdar olacak mottosu ile İş İnsanı Turan Ali Şafak ve ekibiyle 2019 yılında kurularak, Sakarya’daki yurttaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Yerel haber sitemiz olan sakaryahaberdar.com hiçbir kişi, kurum, parti, dernek ve yapıyla ilişki kurmadan, tamamen bağımsız kalmayı tercih etmesine rağmen taraflı gazetecilik anlayışı ile yoluna devam eden bir elektronik gazetecilik alanında hizmet vermektedir.
Sakarya’nın nabzını tutan haber sitemiz kimseye boyun eğmeden, kimsenin yörüngesine girmeden, ülkenin, şehrin ve halkın çıkarlarını savunan bir anlayışla yayınlarını sürdürecek.

Hiç kimseyi ötelemeden, sesini duyurmak isteyen herkesin sesi olmak, Sakarya Haberdar'ın yola çıkış nedenlerinden biri… Sakaryahaberdar, kısa sürede Sakarya’da tüm kesimlerin güvendiği bir mecra olmayı amaçlıyor. Yurttaş gazeteciliğinin en güzel örneklerini vermeyi amaçlayan sakaryahaberdar.com ’da okurlar, çevrelerinde olup biteni, fotoğraflayarak, görüntüleyerek katkı sunabilecekler, sakaryahaberdar.com okurları ayrıca, haber ve köşe yazılarına yapacakları yorumlarla seslerini duyurma imkanı sunacaklar.

İlk paragrafta söylediğimiz gibi sakaryahaberdar.com 'TARAFLI' bir haber sitedir. Evet yanlış duymadınız tamamen HALK taraflı olan haber sitesi yönetmekten onur duyuyoruz. 

Turan Ali Şafak Medya Ajansı bünyesinde Sakarya yerelde sakaryahaberdar.com olarak hizmet verirken, ulusalda ise haberdibimde.com adındaki haber sitesi ile hem şehir nabzı hem de ülke nabzını tutma görevini üstlenmiştir.